Kronika ważnych wydarzeń szkolnych

przygotowywana przez Tomasza Stańczyka  

1 września 2021 r. Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022
9.00 - Msza święta w kościele rzymskokatolickim p. w. Matki Bożej Piekarskiej przy ul. Ułańskiej 13
10.30 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego w budynku POSM II st. przy ul. Ułańskiej 7B
Na koniec spotkanie w klasach z wychowawcami.

27 września 2021 r. W sali koncertowej naszej szkoły odbyło się kolejne „Spotkanie z MOZ-ARTem”. Podtytuł tegorocznej audycji brzmiał „Molowy Mozart na molowe czasy”. Na początku było słowo o muzyce wraz z prezentacją multimedialną o niezbyt wielkiej, ale bardzo ważnej części twórczości Wolfganga Amadeusa Mozarta w tonacjach molowych. Prelekcję zaprezentowała Agnieszka Werschner, a następnie z uczniami i absolwentami szkoły zagrała Koncert c-moll KV 491. Tradycyjnie zabrzmiał fortepian marki Bechstein i koncert w opracowaniu na fortepian i kwintet smyczkowy – w składzie: Martyna Bogunia – I skrzypce, Klara Klepacz – II skrzypce, Dorota Malmor – altówka, Julia Pasternak – wiolonczela, Jacek Burzyk – kontrabas. Koncert odbył się 27 września, w tym dniu przypadają imieniny Amadeusza.

28 września 2021. LEMoniada czyli o autorze "Solaris" i nie tylko.
W sali koncertowej o godz. 11, odbyło się spotkanie z jednym z najlepszych w Polsce tłumaczy literatury angielskiej, znawcą fantastyki naukowej oraz wieloletnim członkiem fandomu dr. Piotrem W. Cholewą. Rozmowę przeprowadził Tomasz Stańczyk. W części artystycznej, improwizację fortepianową dotyczącą "Powrotu z gwiazd" Stanisława Lema, zagrał pedagog naszej szkoły Grzegorz Głowacki.

4 października 2021. Immatrykulacja uczniów oddziałów klasy pierwszej. 

29 października 2021. Uroczystości z okazji Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych
W piątek, 29.10.2021 o godz. 12.00 w Kościele pw Matki Boskiej Piekarskiej, ul. Ułańska 13 w Katowicach, odbyły się: msza święta i koncert, poświęcone zmarłym pedagogom, pracownikom i uczniom POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach. Wystąpiły: Chór Żeński POSM II st. w Katowicach przygotowany przez Mirosławę Knapik, Chór Męski POSM II st. w Katowicach pod dyrekcją Aleksandry Maciejczyk, na fortepianie: Zofia Stelmach oraz na organach: Miłosz Śmiałkowski, Maciej Łoś i dyrygenci: Nadia Wiesner, Witoria Jańczyk i Anna Janeczek.