10 – 12 czerwca 2019 roku

Seminarium na temat „Saksofon w muzyce”

Seminarium na temat „Saksofon w muzyce” jest próbą kompleksowego uchwycenia i pokazania zagadnień związanych z problematyką kształcenia i nauczania gry na saksofonie. Świetnie zorganizowany konkurs, niezwykle interesująca tematyka wykładów, wystawy instrumentów i koncerty, na których występowali wybitni muzycy – artyści, to w odczuciu organizatorów interesująca propozycja dla wszystkich miłośników saksofonu.

Do tej pory w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej  II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Katowicach odbyły się dwie edycje seminarium i konkursu: pierwsza w dniach  5-7 listopada 2014 roku i druga między 23 a 25 marca 2017 r

Literatura obowiązkowa do wykonania na Śląskim Konkursie Saksofonowym została tak dobrana, aby uwypuklała muzyczne walory każdego uczestnika, takie jak wrażliwość na piękne brzmienie instrumentu, logiczne prowadzenie frazy, potencjał wykonawczy i poprawnie ustawiony aparat gry. W ocenie nauczycieli, którzy przygotowali uczniów do konkursu, jak i samych uczestników wybór ten był trafny i miał bardzo dobry wpływ na kształcenie muzykalności młodych wykonawców. Na uznanie zasługuje kompetentny skład jury, a także forma przeprowadzenia konkursu – transparentność i przejrzystość.

Przez wszystkie dni seminarium pierwszej edycji czołowi wystawcy z Polski prezentowali swe instrumenty i akcesoria saksofonowe:

- Piotr Śmietana oraz firma Vandoren

- Sosna Music

- Jarmuła Music

- Piotrowski Music

- Voreiter Lion Bags

Drugą edycję Seminarium i Śląskiego Konkursu Saksofonowego wspierały  jako sponsorzy przedsiębiorstwa:  BANIMEX i Azi-Bud oraz Piotr Śmietana, również jako główny wystawca.

Obecnie przygotowujemy się do trzeciej edycji Seminarium „Saksofon w muzyce” oraz III Śląskiego Konkursu Saksofonowego, które zaplanowano w terminie od 10 do 12 czerwca 2019 r.

Dokumenty do pobrania:

 

Dalej - na górę

Poprzednie edycje konkursu: