Biblioteka godziny otwarcia

Godziny otwarcia biblioteki:

poniedziałek 10.00 - 15.00 
wtorek 10.00 - 16.00
środa 10.00 - 13.00
czwartek 10.00 - 15.00
piątek 10.00 - 16.00

kontakt: biblioteka@zpsm.edu.pl

W piątek 15 marca 2019 r. od godziny 15. można było zwiedzać naszą bibliotekę szkolną. Można było wziąć udział w konkursie na odgadywanie tajemnic naszych zbiorów i wygrać książkę wydaną przez szkołę z okazji jubileuszu.

Regulamin Biblioteki Szkolnej Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II st. im. Karola Szymanowskiego w Zespole Państwowych Szkół Muzycznych w Katowicach

"Wieczór konesera poświęcony Aloysiusowi Bertrandowi i jego książce Nocny Kasper"

Wieczornica zorganizowana przez Tomasza Stańczyka we współpracy z Bernadetą Stańczyk i Maciejem Łosiem: 20 grudnia 2017 r. o godz. 17 w sali kameralnej POSM II st. im. K. Szymanowskiego w Katowicach.

Informujemy zainteresowanych zbiorami muzycznymi w naszej bibliotece szkolnej, że już wszystkie nuty, przekazane nam przez rodzinę świętej pamięci profesor Moniki Sikorskiej-Wojtachy, zostały umieszczone w inwentarzu i są dostępne dla czytelników. Jest to bardzo cenny zbiór 234 egzemplarzy nut o dużej wartości.

Dary rodziny Wojtachów wersja pdf.

 

Centrum Edukacji Artystycznej przekazało do naszej biblioteki następujące pozycje:

12 grudnia 2016 roku o godzinie 11.00 w POSM II st. im. K. Szymanowskiego otwarto wystawę: 1981 ROK PRZEŁOMU "Tygodnik Solidarność". Tomasz Stańczyk - główny organizator i pomysłodawca w obecności autora tekstów informacyjnych - Marka Ciepierskiego i innych nauczycieli, uczniów oraz gości; dokonał otwarcia wystawy. W dwudziestu dwóch ramach umieszczono oryginalne numery "Tygodnika Solidarność" z roku 1981 wraz z komentarzami oraz oryginalne czasopisma regionalne NSZZ "Solidarność" i dokumenty związkowe z tego okresu.

Sprawozdanie z wyjazdu z kołem teatralno-recytatorskim i innymi zainteresowanymi uczniami do Muzeum Prasy Śląskiej w Pszczynie oraz ze spotkania z Aleksandrem Spyrą - kustoszem i założycielem muzeum i Izby u Telemanna

 W środę 19 marca 2014 roku, piszący te słowa wraz z Maciejem Łosiem i piętnaściorgiem uczniów, odwiedziliśmy Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie. Od dziesiątej zwiedzaliśmy jedyną w kraju, stałą ekspozycję dokumentującą początki i rozwój prasy regionu oraz dzieje drukarstwa śląskiego.

Back to top